عنوان<تحقیق دریای خزر>

دریای خزر ,, دانلود تحقیق دریای خزر ,, پاورپوینت دریای خزر ,, تحقیق در مورد دریای خزر ,, تحقیق درباره دریای خزر ,, تحقیق راجع به دریای خزر ,, تحقیق آماده دریای خزر ,, پاورپوینت در مورد دریای خزر ,, تحقیق در خصوص دریای خزر ,, جغرافیا , دانش آ,,, تحقیق دریای خزر هم اکنون فایل با مشخصه ی تحقیق دریای خزر. وارد وب شده اید برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

دانلود تحقیق با موضوع دریای خزر ،
در قالب Word و در 11 صفحه قابل ویرایش.


بخشی از متن تحقیق :
بزرگ ترين درياچه جهان

بزرگ ترين درياچه جهان كه در اصطلاح آن را دريا مى نامند درياچه مازندران است. اين درياچه از درياچه سوپريور كه دومين درياچه بزرگ دنيا است ۵ برابر وسيع تر است و عمق آن از شمال به جنوب افزايش مى يابد. عمق اين درياچه در ناحيه شمالى به طور متوسط كمتر از ۱۰ متر، در بخش ميانى بين ۱۸۰ تا ۷۸۸ متر و در بخش جنوبى كه آب هاى ساحلى ايران را تشكيل مى دهد به ۹۶۰ تا ۱۰۰۰ متر مى رسد. تا عمق ۱۰۲۵ مترى نيز در ناحيه جنوبى اين درياچه گزارش شده است .

جهت جريان آب اين درياچه از سمت شمال غرب به جنوب شرق است. همين جهت جريان و عمق زياد آب در سواحل ايران كه باعث كندى حركت جريان مى شود منجر به تجمع انواع آلودگى هاى اين درياچه در سواحل ايران به ميزانى بيش از سواحل ساير كشورها مى شود . ...