عنوان<تحقیق نانو ذرات مغناطیسی در دارو رسانی هدفمند>

دانلود مقاله نانو پزشکی,نانوپزشکی,علم نانو,نانو داروها,تحقیق در مورد نانو داروها, نانو ذرات مغناطیسی,دارو رسانی هدفمند,علم نانو در دارو رسانی هدفمند,تحقیق در مورد نانو پزشکی,تحقیق درباره نانو پزشکی,نانو تکنولوژی,سوپر پارا مغناطیسی,فروفلوئ تحقیق نانو ذرات مغناطیسی در دارو رسانی هدفمند هم اکنون فایل با مشخصه ی تحقیق نانو ذرات مغناطیسی در دارو رسانی هدفمند. وارد وب شده اید برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

پیش گفتار:
نانوذرات مغناطیسی یکی از مهمترین و پرکاربردترین انواع نانومواد می باشند که ویژگی های منحصر به فردشان موجب ایجاد کارایی های خاص آنها نسبت به سایر نانوساختارها می شود. این ذرات در شاخه های مختلف قابل کاربرد هستند. اما نقش آنها در زیست پزشکی به ویژه در زمینه دارورسانی قابل توجه است به آن جهت که مغناطیس ذاتی آنها بسیاری از کارها از جمله هدف یابی را تسهیل می کند که این خود در دارورسانی بسیار مهم و ضروری می باشد.
در مقاله حاضر سعی شده است اطلاعات کلی پیرامون نانو ذرات مغناطیسی و ویژگی های ذرات در کاربری های زیست پزشکی داده شود و در ادامه به طور خاص برروی ویژگی های این ذرات در دارورسانی توجه شده است و کاربردهای مختلف آنها مورد بررسی قرار گرفته است. همچنین اهمیت پوشش دار کردن نانوذرات مغناطیسی به عنوان یک نیاز اساسی برای کاربردهای پزشکی، اشاره شده است. در ادامه، نحوه¬ی بارگذاری دارو در نانوذرات مغناطیسی، ورود ذرات به بدن، هدف¬یابی و آزادسازی دارو بحث شده است و در نهایت بحث مختصری در ارتباط با فارموکینتیک داروها و سمیت آنها در بدن ارائه شده است.

مقدمه:
سیستم های دارورسانی بر پایه فناوری نانو به سبب تغییر فارموکنتیک دارو، افزایش مدت زمان حضور دارو در جریان خون، کاهش سمیت و افزایش نیمه عمر دارو موجب بهبود چشمگیر در درمان های دارویی شده اند. تمام این ویژگی ها از انتقال هدفمند دارو میسر می شود که در این بین نقش نانو ذرات مغناطیسی (MNP ) به عنوان حامل های دارورسانی به خاطر داشتن ویژگی¬های منحصر به فرد علاوه بر ویژگی های معمول در سایر نانومواد پررنگ تر است [1].
نانوذرات مغناطیسی که بخش بزرگی از نانومواد را به خود اختصاص می دهند پتانسیل انقلاب در بخش تشخیص و درمان های بالینی به سبب خواص منحصر به فرد از جمله مومنتوم تشدید شده مغناطیسی و سوپر پارامغناطیسی و قدرت برهم کنش¬های زیستی درسطوح سلولی و ملکولی را دارا می باشند[2].فهرست:
پیش گفتار
مقدمه
ذرات مغناطیسی
ذرات تک حوزه
سوپر پارا مغناطیسی
اثر میدان مغناطیسی بر ذرات مغناطیسی
فروفلوئید(سیال مغناطیسی)
ویژگی های نانوذرات مغناطیسی برای مصارف پزشکی
مزایای نانوذرات مغناطیسی برای مصارف پزشکی
اندازه
قابلیت کنترل از راه دور
واکنش رزونانسی به تغییرات میدان
مشخصات ذرات مغناطیسی در کاربردهای پزشکی
جنس ذرات
آهن اکسید
ذرات بر پایه کبالت
ذرات مغناطیسی بر پایه آهن
شکل ذرات
ساختار پوسته- هسته
ذرات جایگذاری شده در پلیمر متخلخل
پارامترهای موثر در طراحی نانوذره مغناطیسی
موانع فیزیولوژیکی
موانع خارج سلولی
موانع داخل سلولی
پارامتر های فیزیکی
پوشش دار کردن نانوذرات مغناطیسی
مزایای پوشش دار کردن نانوذرات
انواع پلیمرها با استفاده بیشتر
پلی اتیلن گلیکول
پوشش SiO2
مراحل فعالیت حامل های مغناطیسی
بارگذاری دارو
ورود به بدن ونزدیک کردن به بافت
هدف یابی
هدف یابی غیر فعال
هدف یابی فعال
طراحی نانو ذرات برای هدف یابی فعال
چگالی ملکول های هدف
اندازه ذره
شکل نانوذره
هدف یابی مغناطیسی
تحویل درون سلولی
ترشح کنترل شده عامل درمانی
مطالعات فارموکنتیک روی MNP
توزیع زیستی و پاکسازی ( Clearance
اندازه هیدرو دینامیک
شکل ذرات
خصوصیات سطحی
عاقبت ذرات
مطالعه سمیت نانو ذرات مغناطیسی
سمیت نانو ذرات مغناطیسی از طریق مسیرهای استنشاقی
موانع در کاربردهای پزشکی
نتیجه گیری
منابع