عنوان<دانلود تحقیق در باره ی گیاه شناسی برنج>

دانلود تحقیق در باره ی گیاه شناسی برنج دانلود تحقیق در باره ی گیاه شناسی برنج هم اکنون فایل با مشخصه ی دانلود تحقیق در باره ی گیاه شناسی برنج. وارد وب شده اید برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : وورد

نوع فایل : .doc ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد صفحه : 37 صفحه

قسمتی از متن .doc :

ويژگيهاي گياه شناسي برنج

برنج گياهي يك ساله علمي با ساقه تو خالي و داراي 8 تا 12 گره در طول ساقه مي باشد اين گياه از تيره گندمبان ( Gramineae ) از جنس Oryza دراسيا و Glabrima در افريقا است . برنج داراي دو جنس ياد شده و چندين رقم (واريته ) مي باشد كه در بيش از 140 ميليون هكتار از اراضي قاره آسيا و ديگر مناطق جهان كشت مي شود .

گلهاي برنج داراي 6 پرچم است ، دانه هاي صفيد رنگش را زبانچه گل ، كاملاُ فراگرفته كه « شلتوك»

ناميده مي شود . ساقه اين گياه مانند ساقه هاي گندم بند بند است و ارتفاع آن تا حدود 5/1 متر مي رسد .(2)

پيشينه كشت برنج در ايران :

موطن اصلي برنج اسياي جنوب شرقي است به عقيده ب . م ژوكوفسكي ، هند وچين و اندونزي موطن اصلي برنج است .

شلتوك از هند و برمه ( ميانمار ) به تدريج به ساير نقاط جهان راه يافته است كشت برنج كه امروزه جزء لاينفك حيات ميليونها مردم در سراسر جهان است ، در چين وهند سابقه اي هفت هزار ساله دارد و پس ازان كشورهاي تايلند ، فيليپين ، ژاپن ، ويتنام ، كره شمالي و جنوبي ، مالزي و تايوان نيز در اسياي جنوب شرقي به اين مجموعه اضافه شده اند در حال حاضر 90% برنج دنيا در چين ، هندوستان ، ژاپن ، كره ، جنوب شرقي اسيا و جزاير مجاوراقيانوس ارام ( قاره آسيا ) و 10% بقيه در ديگر قاره ها كشت مي شود كشت برنج در آسياي مركزي در حدود قرن هفتم پيش از ميلاد رواج داشته است . برنج كاري از كشورهاي جنوبي تر آسيا كه در آنها زراعت غلات رواج داشته از حدود هزاره ششم تا پنجم قبل از ميلاد شروع و سپس به آسياي مركزي آمد .