عنوان<تحقیق در مورد زراعت غلات،نيتروژن >

تحقیق در مورد زراعت غلات,نیتروژن ,زراعت غلات,نیتروژن,دانلود تحقیق در مورد زراعت غلات,نیتروژن ,زراعت,غلات,نیتروژن تحقیق در مورد زراعت غلات،نيتروژن هم اکنون فایل با مشخصه ی تحقیق در مورد زراعت غلات،نيتروژن . وارد وب شده اید برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : وورد

نوع فایل : .doc ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد صفحه : 17 صفحه

قسمتی از متن .doc :

به نام خدا

موضوع :

ترجمه مقاله

(Effects of N-deficiexct and timing of N supply on the recovery and distribution of labeled 15 N in contrasting maize hybrids)

صفحات 189 تا 194

استاد محترم :

جناب آقاي توحيدي

درس :

زراعت غلات

نيمسال :

اول 88-1387

تهيه كننده :

آرزو احسانی پور

تاثيرات كمبود نيتروژن و زمانبندي تامين نيتروژن در بازيافت و توزيع نبتروژن 15 منشا ندارد در سنجش هيبريدهاي (گياه پيوندي) ذرت.

ك . دي . سابدي و بي . ال . ما

كشاورزي و غذا كشاورزي كانادا، مركز شرقي تحقيقات غله و دانه هاي روغني (Ecorc) مزرعه آزمايشي مركزي، ساختمان نيت باي، شماره 96 خيابان كارلينگ، اوتاوا، كانادا.

16 آگوست 2004 دريافت شد، 9 دسامبر 2006 پذيرفته شد.

كلمات كليدي:

ذرت، نيتروژن 15، نيتروژن فعال، قابليت استفاده از نيتروژن

خلاصه :

اطلاعات كمي درباره الگوي ميزان جذب نيتروژن و تجهيذ و قابليت استفاده از نيتروژن (NUE ) در انواع ارثي و ذرت برگ دار و ذرت سبز (ذرتي كه سبز باقي مي ماند) وجود دارد. كاشت آزمايشي در شرايط رشد و تغذيه كنترل شده انجام شد تا واكنش كمبود نيتروژن و زمانبندي تامين نيتروژن را در انواع ارثي ذرت برگ و ذرت سبز را تعيين كنند. سه گياه پوندي (هيبريد) ذرت، گاوشگر (پيوند) 3905 (گياه پيوندي رايج با ويژگيهاي سبز ماندن متوسط) . پيوند (pioneer) كاوشگر 39folbt (با ويژگي و درجه سبز ماندن بالا) مايزكس ال. اف. 850 RR (آر آر) (با ويژگي برگ دار) در محيط پلاستيكي L6 كشت داده شد. 5 نوع مختلف نيتروژن درماني [فراهم (تامين) نكردن نيتروژن تا v8 (N1)، فراهم (تامين) نكردن نيتروژن بعد از v8 (N2)، فراهم (تامين) نكردن نيتروژن بعد از صاف كردن (N3)، فراهم نكردن نيتروژن بعد از 3 هفته از صاف كردن (N4) و ادامه دادن به فراهم كردن نيتروژن از هنگام شكفتن تا مرحله رشد فيزيولوژي (N5) به طور استاندارد چك شده)] از طريق جواب هوگلند (Hogland ) كه از طريق دستي به كار گرفته شده طراحي شده است. نيتروژن نشاندار 15، 5% در كود شيميايي N2-NH4NO3 15 به ميزان 3 گرم در هر محيط در شروع برنامه نيتروژن درماني به كار گرفته شد. ميزان كامل نيتروژن به كار گرفته در درمان هاي مختلف به ترتيب در N5 ,N4 ,N3 ,N2 ,N1 – 13/2، 32/1، 9/1، 63/2و 40/3 گرم بود. ماده خشك، غفلت نيتروژن ، نيتروژن 15 (كوددهي % اتم) و قابليت استفاده از نيتروژن nue در ريشه ها، ساقه ها، برگ هاو غلات رسيده تعيين شد. سه گياه پيوندي (هيبريد) در محصول غله، اكتساب نيتروژن، تجزيه نيتروژن 15 و قابليت استفاده از نيتروژن تفاوتي نداشتند. محدوديت (تامين) فراهم كردن نيتروژن تا v8 و از v8 تا مرحله رشد فيزيولوژي به طور قابل ملاحظه اي محصول غله و ميزان جذب نيتروژن را در همه انواع گياهان پيوندي كاهش داد. بدون در نظر گرفتن سطح كمبود نيتروژن در گياهان و بازيابي آن، وقتي كه كود شيميايي به كار گرفته شد، ميزان نيتروژن 15 بازيافته در گياهان كاملاً رشد كرده مانند ساير نيتروژن درماني ها بود. واضح است كه ذرت به جذب نيتروژن بعد از 3 هفته از صاف كردن ادامه داده و بعد از آن نيتروژن به كار گرفته شده در طول رشد، نسبت بالاتري از غلات تجزيه شده بود. 78% ميزان جذب نيتروژن 15 به دانه ها در نيتروژن 14 درماني تجزيه شده بود، در مقايسه با 61% كه در كنترل ما بود. اطلاعات ما دليلي براي جذب نيتروژن متفاوت، تجهيز و قابليت استفاده از نيتروژن در گياه پيوندي سبز يا گياهان برگ دار امتحان شده نشان نداد، اما زمانبندي مصرف نيتروژن و سطح كمبود نيتروژن در گياه به طور قابل ملاحظه اي تحت تاثير جذب نيتروژن، تجهيز و نيتروژن فعال در ذرت بود.

اختصارات :

DM – ماده خشك: NUE قابليت استفاده از نيتروژن، PM مرحله رشد فيزيولوژي:

SG سبز ماندن

مقدمه :

استفاده موثر نيتروژن به كار گرفته شده در ذرت (zea mays) براي به حداكثر رساندن سود اقتصادي توليد كننده و براي حفظ و تقويت خاك لازم است (maet , 1999) استفاده از كود شيميايي نيتروژن يكي از بهترين اجزا سازنده در توليد ذرت است و شامل هزينه هاي محيطي و اقتصادي مي باشد (سال 1988 دراير و Ma) محيط رشد (مانند